Great Meaning of Time - Najciekawsze polskie forum o zegarkach
23 Kwiecień, 2014, 18:56:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Reklama
Aktualności: Zobacz co słychać na zaprzyjaźnionym forum:

Strona główna   Pomoc Tagi Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 3 ja gupi jestem?  (Przeczytany 2651 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
grzesiek
Liczba opinii: (0)
Mieszkaniec

« : 28 Marzec, 2009, 14:37:41 »

Podchodzę do tego zegarka n-ty raz. Podoba mi się ogólna koncepcja ale 3 ja gupi jestem czy on ma indeksy z lumimasą i wskazówki bez   Hmmm

http://www.longines.com/images/watch/L3.657.4.56.6.jpg
3 ja gupi jestem?

-Co myslisz, Czesiu?
-Myśle, że śpie, melepety!
eye_lip
Chief Executive Officer
Administrator
Liczba opinii: (11)
*

ATK

« Odpowiedz #1 : 28 Marzec, 2009, 14:41:48 »

No ale na podstawie tej foty, czy sprawdzaleś to gdzieś?

grzesiek
Mieszkaniec

« Odpowiedz #2 : 28 Marzec, 2009, 15:13:17 »

W ocdo oglądałem i albo to jakiś stealth albo zwykła blaszka.

-Co myslisz, Czesiu?
porcelanowy
Liczba opinii: (3)
Mieszkaniec

« Odpowiedz #3 : 28 Marzec, 2009, 15:35:38 »

POwitoł
Dial: Grey "sunray". Big "12" and "6" Arabic numerals and 10 indices. Silvered hands.
http://www.longines.com/watches/longines-conquest/L3.657.4.06.7
Wychodzi, że posrebrzane.

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Jash
Liczba opinii: (4)
Mieszkaniec

Miejsce pobytu: Wrocław

Jednozegarkowiec

« Odpowiedz #4 : 28 Marzec, 2009, 22:49:27 »

Grzesiek, zastanów się dobrze nad tym modelem Lonżina. Sprzedaję tą markę, ale tego modelu nie mam i  już mówię dlaczego. Oczywiście możliwe, że teraz w Lonżinie to poprawili, ale gdyby nie to ostrzegam przed odpadającą ceramiką. Nie wiem jak to się dzieje, ale na 2 sprzedane zegarki w obu stało się dokładnie to samo. Tak jak pisałem na Kizimizi jest to dziwne, bo myślałem że cały bezel jest z HTC, a tu wychodzi jakby był tylko nią pokryty. Chyba, że jest cały i ona pęka. Nie widziałem tego na żywo, bo wtedy jeszcze nie pracowałem, ale wiem od szefowej że taki się stało.

grzesiek
Mieszkaniec

« Odpowiedz #5 : 28 Marzec, 2009, 23:57:28 »

dzięki

-Co myslisz, Czesiu?
TomASH
Użytkownik

Miejsce pobytu: Racibórz - Kraków

ke?

« Odpowiedz #6 : 04 Kwiecień, 2009, 01:01:47 »

Grzesiek, zastanów się dobrze nad tym modelem Lonżina. Sprzedaję tą markę, ale tego modelu nie mam i  już mówię dlaczego. Oczywiście możliwe, że teraz w Lonżinie to poprawili, ale gdyby nie to ostrzegam przed odpadającą ceramiką. Nie wiem jak to się dzieje, ale na 2 sprzedane zegarki w obu stało się dokładnie to samo. Tak jak pisałem na Kizimizi jest to dziwne, bo myślałem że cały bezel jest z HTC, a tu wychodzi jakby był tylko nią pokryty. Chyba, że jest cały i ona pęka. Nie widziałem tego na żywo, bo wtedy jeszcze nie pracowałem, ale wiem od szefowej że taki się stało.
Ring jest w całości z ceramiki. Pod wpływem np. uderzenia stalowa koperta sie lekko gnie a ring ten odpada (ale nie pęka!)
Swatch Group w ramach gwarancji stosuje mocniejszy klej zamiast prowizorki produkcyjnej. Z tego co wiem, poprawiono już
to i owo w łączeniu ceramiki ze stalą. Swoją drogą jest to bardzo fajny zegarek. Chciałem sam kiedyś go kupić ale wybrałem
Hamiltona. Dzisiaj widzę, że Longines byłby bardziej uniwersalnym wyborem  Embarrassed

Dialog półinteligentów równa się monologowi ćwierćinteligenta
S J Lec
Jash
Mieszkaniec

Jednozegarkowiec

« Odpowiedz #7 : 04 Kwiecień, 2009, 01:22:57 »

Ring jest w całości z ceramiki. Pod wpływem np. uderzenia stalowa koperta sie lekko gnie a ring ten odpada (ale nie pęka!)
Swatch Group w ramach gwarancji stosuje mocniejszy klej zamiast prowizorki produkcyjnej. Z tego co wiem, poprawiono już
to i owo w łączeniu ceramiki ze stalą. Swoją drogą jest to bardzo fajny zegarek. Chciałem sam kiedyś go kupić ale wybrałem
Hamiltona. Dzisiaj widzę, że Longines byłby bardziej uniwersalnym wyborem  Embarrassed

Tak jak napisałem nie jestem naocznym świadkiem tych przypadków. Nie mniej z tego co mi opowiedziano nie było to "odpadnięcie" ringu.
Zegarek jest całkiem przyjemny, to nie ulega wątpliwości. Uwierz mi, że niestety HTC pęka. Nie dalej jak 2 tygodnie temu przyjąłem do reklamacji zegarek Rado Sintra, gdzie w bransolecie pękła ceramika i musiałem zamawiać nowy element.

TomASH
Użytkownik

ke?

« Odpowiedz #8 : 04 Kwiecień, 2009, 02:04:46 »

Przyjacielu, nie od wczoraj zajmuje się zegarkami więc wiem iż ceramika pęka  Wink
Pisałem że odpada ceramiczny ring dlatego, iż osobiście dwa razy przyjmowałem ten model
do naprawy gwarancyjnej. Zdziwiło mnie również, że ceramika była w całości... Ja mam
złe doświadczenia z ceramiką stosowaną np. w RADO. Dobrze, że chociaż części zamienne
robione z HTC są stosunkowo tanie  Roll Eyes

S J Lec
Jash
Mieszkaniec

Jednozegarkowiec

« Odpowiedz #9 : 04 Kwiecień, 2009, 11:39:55 »

Przyjacielu, nie od wczoraj zajmuje się zegarkami więc wiem iż ceramika pęka  Wink
Pisałem że odpada ceramiczny ring dlatego, iż osobiście dwa razy przyjmowałem ten model
do naprawy gwarancyjnej. Zdziwiło mnie również, że ceramika była w całości... Ja mam
złe doświadczenia z ceramiką stosowaną np. w RADO. Dobrze, że chociaż części zamienne
robione z HTC są stosunkowo tanie  Roll Eyes
Ja też nie od wczoraj zegarki sprzedaje Cheesy Ale nie o to chodzi. O tyle o ile w przypadku Lonżina nie będę się wykłócał, bo nie widziałem na własne oczy o tyle w przypadku Rado, które przyjąłem do naprawy nie wmówisz mi, że ceramika nie pęka. Klientowi zegarek spadł na dywan i na długości 1/4 ogniwka bransolety spiek właśnie pękł. Postaram się odszukać na zapleczu ten element i jeśli odnajdę wrzucę fotkę. Nie mniej nie obiecuje. Tak czy się ślepy nie jestem  Wink

TomASH
Użytkownik

ke?

« Odpowiedz #10 : 04 Kwiecień, 2009, 13:15:52 »

Przyjacielu, piszemy przecież o tym samym!  Grin Nie wmawiam Tobie raczej niczego  Hmmm
Każdy wie, że ceramika pęka  Embarrassed

S J Lec
Jash
Mieszkaniec

Jednozegarkowiec

« Odpowiedz #11 : 04 Kwiecień, 2009, 14:08:27 »

Przyjacielu, piszemy przecież o tym samym!  Grin Nie wmawiam Tobie raczej niczego  Hmmm
Każdy wie, że ceramika pęka  Embarrassed

Zmęczenie, wybacz źle przeczytałem Twoją wypowiedź.

Tsuki
Moderator
Liczba opinii: (1)
*

Miejsce pobytu: Warszawa

« Odpowiedz #12 : 04 Kwiecień, 2009, 15:16:53 »

Bez obrazy, ceramika jest ciekawa ale zegarek z luminescjencyjnymi indeksami ale bez luminescencji na wskazówkach to istne kuriozum, nawet jesli się weźmie pod uwagę podróbki  Wacko

Nie porzucajcie ideałów kwarcowej rewolucji!! Cheesy
grzesiek
Mieszkaniec

« Odpowiedz #13 : 04 Kwiecień, 2009, 16:48:39 »

@Tsuki. Założyłem temat, bo nie mogłem uwierzyć w połączenia lumi indeksów i nielumi wskazówek.

-Co myslisz, Czesiu?
Tsuki
Moderator
Liczba opinii: (1)
*

Miejsce pobytu: Warszawa

« Odpowiedz #14 : 04 Kwiecień, 2009, 17:29:23 »

Wiem, i dlatego nie rozumiem dlaczego to nie wzbudziło powszechnego zdziwienia a rozmowa przeszła na temat ceramiki.

Nie porzucajcie ideałów kwarcowej rewolucji!! Cheesy
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Sitemap Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!