Wina gronowe - dobre i warte swojej ceny:

<< < (11/24) > >>

kubama:
Wpadłem do mojej ulubionej winiarni i wyniosłem z niej zestaw moich ulubionych win.

Z góry uprzedzam, że opisy są lamerskie bo ja tylko wiem, że coś mi smakuje ale dlaczego to już nie. Bukiety itp to coś tak mi obcego jak teoria superstrun - czytałem, słyszałem ale nadal nie kumam. 8)

Acha ... mówimy o winach z LIDLA  :banana:

Najpierw Taragona 2004 Reserva - czerwone wytrawne. Jak odetchnie chwilę to nabiera miękkości. Zdecydowanie najlepsze wino z Lidla.

Cimarosa - Shiraz Cabernet Sauvignon South Africa - czerwone wytrawne. Delikatniejsze od Taragony ale mniej esencjonalne.

Cimarosa - Cabernet Sauvignon Chile - czerwone wytrawne. W zasadzie w ślepym teście taki lamer jak ja nie odróżni tego wina od wyżej wymienionego. Jest równie dobre.

Teraz białe
Cimarosa - Chardonnay Australia - białe wytrawne. Mistrz wśród białych win z Lidla. Jest wspaniałe. Do muli idealne - zarówno do gotowania jak i do popitki :)

Liebraumilch - białe półsłodkie z Nadrenii ... nie jest to reńskie wino ale dla mnie jest super. Lekkie i smakowe ;)

Tokai Furmint - dobry tani Tokaj, taki którym można się spokojnie raczyć acz koło prawdziwego Furminta to on nie stał. :)

Na koniec podsumowanie finansowe

Lidl jest tani  :D

ALAMO:
Ale to dzisiaj niby to wszystko mamy wypić  :o  :hmmm: ?

Tarragona jest bardzo dobrym winem, z powodzeniem mogłaby być sprzedawana 3-4 razy drożej. Ma jedną wadę - bywa że butelka zawiera zupełnie coś innego. Ale to ine też da się pić  ;D

eye_lip:
Wczoraj mieliśmy winny wieczór - było wspomniane lieberfraumilch z lidla, jeszcze jakieś jedno zinfandel lidlowe kupiłem, dwa z cyrylicą i mnichem, carlo rossi oraz uwaga wino które nazywało się Cote (z kocicą na etykiecie, nazwa prawie jak pasy genewskie) - a do tego melon w szwardzwaldzkiej, oliwki, sery itp  ;D

eye_lip:
Koledzy, czy któreś z win tu opisywanych dostępne jest w sieci carrefour express?

ALAMO:
Cytat: eye_lip  08 Sierpień, 2010, 00:31:28

Wczoraj mieliśmy winny wieczór - było wspomniane lieberfraumilch z lidla, jeszcze jakieś jedno zinfandel lidlowe kupiłem, dwa z cyrylicą i mnichem, carlo rossi oraz uwaga wino które nazywało się Cote (z kocicą na etykiecie, nazwa prawie jak pasy genewskie) - a do tego melon w szwardzwaldzkiej, oliwki, sery itp  ;D

To Cote co piłeś to średniej jakoścu Bułgar. O ile dobrze kojarzę - to nie jest sygnowany winiarnią tylko dystrybutorem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona